شرکت حریر ترمه آریا

اسامی انواع گل آپارتمانی

07 اکتبر

اسامی انواع گل آپارتمانی

20 مورد از معروف ترین انواع گل آپارتمانی

کم نیستند تعداد گیاهان آپارتمانی که در رنگ و ظاهر تفاوت وجود دارند، بلکه در زمان انتخاب شاید کمی سردرگم هم شوید. قبل از خرید گیاه، ابتدا باید شرایط نگهداری، میزان دسترسی به نور، اندازه گیاه نسبت به فضای خانه و… را در نظر بگیرید؛ چراکه، ممکن است بعضی از گیاهان در برابر سرما، نور مستقیم خورشید و دلایل دیگر حساسیت بیشتری داشته باشند.

 

1. بامبو

گیاه بامبو یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌‌ترین انواع گل‌های آپارتمانی شناخته می‌شود. بامبو ظاهر منحصربه‌فردی دارد و نگهداری از آن در محیط آپارتمان کار ساده‌ای است. این گیاه مقاومت بسیار بالایی داشته و حتی جزو گیاهان مناسب سرویس بهداشتی به حساب می‌آید و شما می‌توانید به‌راحتی و بدون فراهم کردن شرایط خاص آن را پرورش دهید. از دیگر ویژگی‌های گیاه بامبو سرعت رشد بالای آن است.

 

گیاه بامبو

2. برگ انجیری

اگر علاقه دارید با اسم گل های معروف آشنا شوید، گل برگ انجیری از پرطرفدارترین گل های آپارتمانی به‌حساب می‌آید. برگ انجیری همیشه ‌سبز بوده و به‌صورت بالارونده رشد می‌کند. از مشخصات ظاهری این گیاه در ابتدای رشد، برگ‌هایی به‌شکل قلب است که با گذشت زمان، بریدگی‌هایی روی آن‌ها نمایان می‌شود. جالب است بدانید، طول برگ گل انجیری در گیاه بالغ تا یک متر نیز رشد می‌کند.

 

 

3. سانسوریا

از گل های معروف، خوش‌ قدوقامت و زیبای آپارتمانی، گل سانسوریا است. سانسوریا از گیاهان همیشه‌ سبز، دائمی و مقاوم در برابر کم‌آبی شناخته می‌شود. برگ‌های این گل به‌شکل نیزه و دارای خطوط و نقش‌های موازی است؛ همچنین با رشد گیاه، ارتفاع برگ‌ها نیز بیشتر می‌شود. اگر قصد تکثیر گل سانسوریا دارید، به‌راحتی می‌توانید به‌وسیله برگ سانسوریا این کار را در خانه انجام دهید.

 

گیاه سانسوریا

 

 

4. سینگونیوم

سینگونیوم یکی دیگر از اسامی انواع گل های آپارتمانی به حساب می‌آید. گیاه سینگونیوم ظاهر زیبایی دارد و رشد آن به‌صورت بالارونده است. این گیاه تقریبا در برابر کم‌آبی مقاومت دارد؛ به‌طور معمول، آبیاری گیاه در فصل تابستان، هر هفته ۲ تا ۳ مرتبه و در فصل زمستان تنها یک بار در هفته انجام می‌شود. همچنین می‌توانید با استفاده از اسپری کردن آب روی گیاه به حفظ شادابی گل سینگونیوم کمک کنید. در صورتی که قصد قلمه زدن گیاه دارید، یک قلمه ساقه را از گیاه اصلی جدا کنید؛ سپس، قلمه را در آب قرار داده تا ریشه بزند. در آخر، آن را در گلدان دیگری بکارید.

 

5. کراسولا خرفه ای یا گیاه یشم

از گیاهان گوشتی و همیشه‌سبز، گل کراسولا است. کراسولا حرفه‌ای، برگ‌های قاشقی‌ شکل دارد و به‌دلیل رنگ برگ‌های آن با نام گیاه یشم نیز شناخته می‌شود. حدودا در طول هفته دو بار، گیاه کراسولای حرفه‌ای به آبیاری نیاز دارد. در پرورش و نگهداری از گیاه کراسولا حتما توجه کافی را داشته باشید زیرا،  آبیاری زیاد گیاه باعث پوسیدگی ریشه می‌گردد. اگرچه، گل کراسولا در برابر نور مستقیم آفتاب زنده می‌ماند، ولی بهتر است از گیاه در محیط نیمه‌آفتابی نگهداری کنید. با تغییر شرایط نوری، گیاه به رنگ قرمز تغییر ظاهر می‌دهد. برای تکثیر گیاه، یکی از ساقه‌های جوان را قطع کرده و آن را درون خاک بکارید.

 

6. دیفن باخیا

اگر عکس انواع گل آپارتمانی را مشاهده کنید، متوجه خواهید شد که گل دیفن باخیا را در اغلب خانه‌ها دیده‌اید. دیفن باخیا از گیاهان معروف آپارتمانی به‌حساب می‌آید که با نور غیرمستقیم خورشید نیز می‌تواند رشد می‌کند. این گیاه، برگ‌هایی همیشه ‌سبز دارد و از گیاهان مقاوم شناخته می‌شود. در نگهداری دیفن باخیا، بهتر است آبیاری در تابستان هر هفته دو مرتبه و در زمستان هر هفته یک مرتبه انجام گردد. با بالاتر رفتن سن گل دیفن باخیا، ساقه‌ها قطورتر و برگ‌ها بزرگتر خواهند شد. با توجه به این‌که، شیره دیفن باخیا سمی است، توصیه می‌کنیم اگر کودک دارید از این گیاه در خانه نگهداری نکنید.

 

 

گیاه دیفن باخیا

 

 

7. حسن یوسف

هر زمان اسم گل های معروف آپارتمانی در میان باشد، بدون شک گل حسن یوسف یکی از محبوب‌ترین گیاه‌هاست که نامش در ذهنتان تداعی می‌شود. حسن یوسف از خانواده نعنائیان بوده و پرورش بسیار آسانی دارد. حسن یوسف از شمار گیاهان زینتی محسوب می‌شود و رنگ‌های متنوع و جذابی دارد که می‌توانید نسبت به سلیقه و دکوراسیون منزلتان نوع آن را انتخاب کنید. ظاهر گل‌های آن مانند گیاه نعنا و پونه است. گیاه حسن یوسف به نور علاقه زیادی دارد و بهتر است مکان نگهداری از آن در معرض نور مستقیم آفتاب باشد.

برای پرپشت کردن حسن یوسف، برگ‌های سطح گیاه را هرس کنید تا مجدد جوانه بزنند.رنگ برگ گل‌های حسن یوسف در زمستان نسبت به فصل تابستان کم‌رنگ‌تر است. در صورتی که از آب دارای املاح برای آبیاری گیاه یا بذر حسن یوسف استفاده می‌کنید، بهتر است آب را بجوشانید و بعد از خنک شدن آن، آبیاری به گیاه را انجام دهید. همواره خاک گلدان حسن یوسف باید مرطوب باشد تا گیاه بتواند رشد خوبی داشته باشد.

 

8. پیله آ از اسامی انواع گل

یکی‌دیگر از گیاهان همیشه ‌سبز و زینتی، گل پیله آ است. این گیاه با اسم آلومینیومی هم شناخته می‌شود و یک انتخاب عالی برای پرورش گیاه در محیط خانه و محل کار است. گیاه پیله آ در فصل تابستان گُل می‌دهد و گل‌های آن به‌ رنگ سبز کم‌رنگ یا صورتی کم‌رنگ رشد می‌کند. این گیاه در محیطی که دارای نور شدید و مستقیم خورشید باشد، به‌خوبی نمی‌تواند رشد کند. هر پنج تا هفت روز، گیاه به آبیاری نیاز دارد.

9. دراسنا یا درخت اژدها

دراسنا یک درختچه زینتی است که برگ‌های تیز و بلندی دارد. گیاه دراسنا در محیط آپارتمان به‌خوبی رشد می‌کند. این گیاه از جنس نخل است و انواع مختلفی دارد. نکته مهم و قابل توجه در نگهداری گیاه دراسنا، این گیاه در هفته، دو مرتبه باید آبیاری شود. همچنین درخت اژدها باید در مکانی قرار بگیرد که بتواند نور کافی را دریافت کند.

 

10. آگلونما یا گیاه همیشه سبز چینی

از اسامی انواع گل آپارتمانی می‌توان به گل آگلونما اشاره کرد. آگلونما هم یک گیاه زینتی و همیشه‌ سبز است که در کشور چین یک گیاه خوش یمن شناخته می‌شود. گل آگلونما ساقه کوتاه و برگ‌هایی به ‌شکل نیزه دارد. این گل از گیاهان مقاوم در برابر خشکی و کمبود نور است. آگلونما به آبیاری زیاد علاقه‌ای ندارد و در صورتی که گلدان فاقد زهکشی مناسب باشد، به مرور، ساقه و ریشه آن پوسیده می‌شود.

 

11. برگ بیدی

قطعا با دیدن عکس انواع گل آپارتمانی نظرتان به گیاه خوش ‌رنگ و زیبای برگ بیدی جلب خواهد شد. برگ بیدی از گیاهان سریع‌ الرشد، مقاوم و همیشه ‌سبز است. این گیاه، برای رشد به نور زیادی نیاز ندارد و در معرض نور غیرمستقیم خورشید می‌تواند رشد کند. رشد شاخه‌های گیاه برگ بیدی، به‌صورت آبشاری (آویزان) است. برگ بیدی خاک کمی اسیدی، سبک و مرطوب را دوست دارد و در این ترکیب می‌تواند رشد بهتری داشته باشد. آبیاری گیاه بین ۴ تا ۷ روز باید انجام گردد، البته برای تشخیص زمان مناسب برای آبیاری گیاه برگ بیدی، بهتر است با استفاده از چوب رطوبت عمق خاک را بررسی کنید و درصورت خشک بودن خاک، آن را آبیاری کنید.

 

12. پیرومیا یا گل قاشقی

گل پیرومیا یکی دیگر از اسامی انواع گل به‌حساب می‌آید. این گیاه با اسم گل قاشقی نیز شناخته می‌شود و در لیست گیاهان مقاوم و همیشه ‌سبز قرار می‌گیرد. این گیاه جثه کوچک داشته و دارای برگ‌های گوشتی و نیمه‌گوشتی است. گل پیرومیا در برابر سرما و تابش مستقیم نور خورشید مقاوم نیست.

13. شفلرا؛ اسامی انواع گل آپارتمانی

شفلرا یا گیاه چتری از معروف ترین درختچه های آپارتمانی است که شرایط نگهداری ساده‌ای دارد. گیاه شفلرا همیشه‌ سبز بوده و با بهره‌مندی از شکل‌وشمایل ساده و شیک، فضای خانه را زیباتر می‌کند. فرم برگ‌های درختچه شفلرا، به‌شکل پنجه‌ای و دارای دم‌برگ‌های بلند است. با بالا رفتن سن گیاه چتری، تعداد برگ‌ها و ارتفاع آن بیشتر می‌شود.

 

14. یوکا یا گل زنگوله‌ای

اگر علاقه‌مند به درختچه‌هایی با ظاهر متفاوت و خاص هستید، حتما سراغ خرید گیاه یوکا بروید. این گیاه دارای برگ‌های شمشیری شکل، باریک و بلند است. درختچه یوکا تا ارتفاع 6 متر می‌تواند رشد کند و جز گیاهان مقاوم در برابر خشکی و بیماری‌ها شناخته می‌شود.

 

 

گیاه یوکا

 

 

15. فیتونیا یا گیاه موزائیکی

گل فیتونیا با نام‌های دیگری از قبیل گیاه موزائیکی، برگ نعنایی و پوست ماری شناخته می‌شود. این گیاه از گیاهان چندساله و همیشه‌سبز به‌حساب می‌آید. گیاه فیتونیا به تابش مستقیم نور آفتاب حساس است و به‌سرعت دچار سوختگی برگ می‌شود. همچنین، گل پوست ماری در برابر کم‌آبی و آبیاری بیش‌ازحد حساس است و به‌سرعت از بین می‌رود.

 

16. لیندا یا درختچه پافیلی

در صورتی که دنبال یک گزینه خاص و متفاوت برای انتخاب درختچه هستید، درختچه لیندا یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی محسوب می‌شود و می‌توانید از آن در خانه نگهداری کنید. گیاه پافیلی یا درختچه دم اسبی از شمار گیاهان همیشه‌سبز و دائمی محسوب می‌شود. از ویژگی‌های ظاهری گیاه لیندا وجود تنه قطور، دارای برگ‌های آویزان و برگ‌های باریک و ضخیم است.

 

17. پوتوس؛ اسم گل های معروف

پوتوس از خانواده گل شیپوریان است و آن را با نام‌های دیگری نظیر پتوس، گیاه دلبر، انگور نقره‌ای و پوتین طلایی می‌شناسند. گل پوتوس از گل‌های آپارتمانی سایه‌دوست رونده، همیشه‌سبز و مقاوم است. روش تکثیر این گیاه به‌سادگی، تنها با قرار دادن ساقه در آب انجام می‌گردد و بعد از مدت‌زمان کوتاهی ریشه می‌زند.

 

18. برگ عبایی

این گیاه از محبوب ترین گیاهان زینتی گل برگ عبایی در دنیا محسوب می‌شود. گل برگ عبایی از خانواده سوسنیان به‌شمار می‌رود و گیاهی ریزوم‌دار و بوته‌ای است. این گیاه ساقه هوایی ندارد و دارای برگ‌های پهن و براق است. دم‌برگ‌های گیاه برگ عبایی، به‌صورت مستقیم از درون خاک بیرون می‌آید و ظاهر گیاه را تشکیل می‌دهند.

 

19. فیلودندرون

گل فیلودندرون از نظر ظاهری، شباهت زیادی به گل پوتوس دارد؛ هر دو گیاه، رونده و پوشاننده هستند و از معروف‌ترین اسامی انواع گل آپارتمانی شناخته می‌شوند. گفتنی است، گیاه فیلودندرون در مقایسه با گل پوتوس، برگ‌های کشیده‌تر و بزرگتری داشته و دارای ساقه چوبی است.

 

20. گل گندمی

گل گندمی یک گیاه تمام‌عیار آپارتمانی است؛ چراکه این گیاه در زیبایی با وجود برگ‌های بلند و کشیده حرف برای گفتن دارد و یک گیاه مقاوم چندساله و همیشه‌سبز نیز محسوب می‌شود. حالت برگ‌های گل گندمی، از داخل به بیرون آویزان بوده و شکلی فواره‌ای دارد. ارتفاع گل گندمی حدود 30 سانتی‌متر و برگ‌های آن حدود 25 سانتی‌متر است.