شرکت حریر ترمه آریا

انواع دستمال کاغذی

17 اکتبر

انواع دستمال کاغذی

امروزه در همه جای دنیا انواع مختلفی از دستمال کاغذی تولید شده است. هر کدام از آنها در شکل و ظاهر خود یا در کاربرد و کارایی و یا در مواد تشکیل دهنده اولیه خود با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه به معرفی برخی از آنها می پردازیم.

 

  1. دستمال رولی
  2. ‌دست مال طرح دار
  3. دستمال عطری
  4. ‌دست مال فله ای
  5. دستمال رومیزی
  6. دست مال حوله ای
  7. دستمال توالت
  8. دست مال جیبی
  9. ‌دستمال مرطوب

 

دستمال کاغذی رولی

رول کاغذ در دستمال کاغذی رولی بر روی یک دستگاه رول ‌باز‌کن و سمت دیگر آن نیز بر روی یک رول مقوایی قرار می‌ گیرد. تیغه ‌های برش بسته به نوع  دستمال و سایز آن بر روی انتهای رول تنظیم می ‌شوند. در حین باز شدن رول اصلی در یک سمت و جمع شدن رول بر روی لوله مقوایی، عملیات برش نیز انجام می ‌شود.

 

دست مال کاغذی طرح دار

همانطور که گفتیم امروزه دستمال های زیادی با شکل های متنوعی تولید شده است. دستمال کاغذی طرح دار که این روز ها بسیار نیز ترند شده است یکی از انواع این محصول است.  استفاده از این نوع از دستمال ها با طرح های زیبا و جذاب باعث می شود، سفره ها و تزئینات آن ها زیبایی بسیار بیشتری داشته باشند.

 

دستمال کاغذی عطری

یکی دیگر از مدل های نسبتا جدید دستمال، دستمال کاغذی عطری است. این نوع دستمال ها در کارخانه های بزرگ با رایحه های متفاوت و زیادی تولید می شوند. این مدل دستمال ها برای کودکان و افرادی که به بو حساس هستند بسیار مناسب است.

 

‌دست مال کاغذی فله ای

این مدل دستمال، به شکل فله ای بسته بندی می شود. دستمال کاغذی فله ای دارای قیمتی مناسب تر با حجم و تعدادی بالاتر است.

این مدل دستمال ها داخل جعبه و کارتون های شیک نیستند اما کیفیت و قیمتی به نسبتا مناسبی دارند. اگر مصرف دستمال شما زیاد است به شما پیشنهاد می کنم از این مدل دستمال ها استفاده کنید.

 

دست مال کاغذی رومیزی

یکی دیگر از انواع دستمال ها نوع رومیزی است. این دستمال در جعبه ای پلاستیکی قرار گرفته و به علت سبک بودن و آسان بودن استفاده آن کاربرد بسیار زیادی دارد.

بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که از این نوع دستمال از بقیه بهتر است. برای همین آن را تهیه کرده و در قابی زیبا قرار می دهند. به این ترتیب ظاهر زیبایی به اتاق نشیمن و پذیرایی می‌بخشند.

 

طراحی بسته بندی دستمال کاغذی

 

دست مال کاغذی حوله ای

استفاده از حوله در محیطه ای پر تردد و اداری یک کار ناممکن و غیر بهداشتی می باشد چون این امر باعث انتقال بیماری پوستی بین افراد مصرف کننده از حوله مشترک میشود.

استفاده از دستمال فله ای نیز از لحاظ اقتصادی بصرفه نیست زیرا آبگیری این دستمالها کم بوده و برای خشک کردن دست و صورت مقدار زیادی دستمال باید استفاده گردد. به همین علت باید از دستمال حوله ای استفاده کرد.

با استفاده از این دستمال ها هم بهداشت رعایت می شود و همچنین از لحاظ اقتصادی صرفه جویی نموده اید.

 

دستمال کاغذی توالت

کاغذ توالت نوعی کاغذ نرم از نوع دستمال کاغذی می‌باشد که برای حفظ بهداشت شخصی و پس از دفع مدفوع یا ادرار استفاده می شود.

با این حال می‌توان از آن برای تمیز کردن بینی در هنگام سرماخوردگی نیز استفاده کرد. کاغذ توالت می‌تواند 3لایه و 4 لایه و حتی 5 لایه باشد که ضخامت آن می‌تواند به مقاومت، نرمی و جذب بیشتر مایعات کمک کند.

 

دستمال کاغذی جیبی

یکی دیگر از دستمال‌هایی که این روزها کاربرد و طرفداران بسیار زیادی ای دارد، دست مال کاغذی جیبی است. این دستمال در ابعاد کوچکتری ساخته شده و به راحتی قابل استفاده است. به راحتی در جیب مانتو، کت و شلوار شما جا می شود.

استفاده از این دستمال‌ها آنقدر زیاد است که در مترو، مغازه‌ها، پارک و سایر مکان‌های عمومی این نوع دستمال به فروش می‌رسند.

 

‌دستمال مرطوب

نوعی دیگر از کاربردی ترین دستمال کاغذی ها دستمال مرطوب است. دستمال‌های مرطوب شامل تکه‌های کوچک پارچه‌ای یا کاغذی هستند که با محلول آب، مواد پاک کننده و گاهاً الکل آغشته شده اند.

البته در بعضی از این محصولات مقداری لوسیون، مواد نرم کننده و گلیسیرین نیز به کار رفته که پوست را نرم می‌کنند. این دستمال ها در بین خانم ها بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.