شرکت حریر ترمه آریا

مزایای خرید هولوگرام برای شرکت های تولیدی

30 سپتامبر

مزایای خرید هولوگرام برای شرکت های تولیدی

تمام شرکت های تولیدی، در هر زمینه ای که فعالیت داشته باشند، به دنبال تامین امنیت کالا و محصولات تولیدی خود هستند و یکی از ایمن ترین موارد برای این شرکت ها، استفاده از برچسب های هولوگرامی و هولوگرام برای شرکت های تولیدی است.

هولوگرام اختصاصی برای یک شرکت تولیدی در واقع به منزله تاییدی بر اصالت و غیر تقلبی بودن کالا و محصول تولیدی آن شرکت است در نتیجه اطمینان خاطر بالایی برای خریداران نیز فراهم می آورد. به همین دلیل اغلب شرکت های تولیدی، به دنبال تهیه یک هولوگرام اختصاصی برای محصولات تولیدی خود هستند.

اما داشتن هولوگرام های اختصاصی برای یک شرکت تولیدی دارای مزایای بسیار دیگری نیز هست که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

چرا باید هر شرکت از هولوگرام مخصوص خود استفاده کند؟

همان طور که اشاره شد، هر شرکت تولیدی، برای حفظ امنیت محصولات خود، بایستی از هولوگرام برای شرکت های تولیدی خود استفاده کند که این مسئله به نوبه خود امری مهم در ایجاد و حفظ امنیت کالای تولیدی آن شرکت خواهد شد. استفاده از طراحی خاص و ثبت نام و لوگوی برند شرکت به همراه شماره سریال کالا در برچسب هولوگرام برای شرکت های تولیدی، آن را به یک جزء جعل ناپذیر تبدیل می کند که حتی حرفه ای ترین جعل کنندگان هم توانایی کپی برداری از آن را ندارند.

از آن جا که چاپ هولوگرام ها با استفاده از دستگاه های لیزری پیشرفته و خاص و به سفارش یک شرکت یا فرد خاص و با استفاده از آرم و جمله انحصاری همان شرکت انجام می گیرد، به همین دلیل امکان چاپ آن با استفاده از سیستم های کامپیوتری عادی و دستگاه های معمولی وجود ندارد.

این مسئله نیز یکی دیگر از دلایل امنیت بالای استفاده از هولوگرام برای شرکت های تولیدی است. با توجه به اینکه یک طرح هولوگرامی، از چند لایه تشکیل شده است، بنا براین طراحی لایه های مختلف آن باید به صورت جداگانه و مجزا از لایه های دیگر انجام شود و به همین دلیل است که طراحی یک هولوگرام و به ویژه طرح های اختصاصی، به خصوص اگر نوشته یا تصویری مخفی در آن وجود داشته باشد، فرایندی بسیار زمان بر و پیچیده است.
پیچیدگی لایه های مختلف موجب می شود تا جاعلین نتوانند اطلاعات موجود در تمام این لایه ها را بدست بیاورند و در نتیجه نمی توانند طرح مشابه آن را تولید و جعل کنند.

 

 

امنیت هولوگرام اختصاصی
                                                                               امنیت هولوگرام اختصاصی

 

لازمه چاپ یک برچسب هولوگرامی، استفاده از دستگاه های لیزری پیشرفته است که با قیمت های بالا به فروش می رسند و خرید این دستگاه برای افراد سودجو و جاعلین بسیار گران خواهد بود.

یک برچسب هولوگرام بر روی محصول، موجب اطمینان خاطر خریداران شده و در نتیجه می توان آن را نوعی سند برای ایجاد حس اطمینان برای خریدار دانست. از طرفی زیبایی برچسب هولوگرامی استفاده شده بر روی بسته بندی هر کالا، علاوه بر بخشیدن جلوه ای زیبا به آن، در صورت داشتن نام و لوگوی شرکت، می تواند آن لوگو را یک طرح به یاد ماندنی در ذهن خریداران تبدیل کند.

زیبایی و اصالت ایجاد شده برای کالا به واسطه استفاده از هولوگرام برای شرکت های تولیدی، موجب ایجاد ذهنیتی برای مخاطب می شود که شرکت تولید کننده آن محصول را یک شرکت همگام با تکنولوزی روز دنیا دانسته و همین موضوع سبب افزایش فروش محصول تولیدی آن شرکت خواهد شد.

از آن جا که برچسب های هولوگرامی مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط آب و هوایی و تغییرات فیزیکی دارند و همچنین به دلیل مشخص شدن رد هولوگرام باز شده یا کنده شده یا هر نوع دستکاری صورت گرفته بر روی آن، وجود برچسب هولوگرام بر روی هر نوع بسته بندی یا جعبه ای می تواند ضامن اصل و غیر تقلبی بودن آن باشد.

 

انواع هولوگرام برای شرکت های تولیدی

 

هولوگرام های عمومی

این دسته از هولوگرام برای شرکت های تولیدی، در دسته برچسب های هولوگرامی با امنیت پایین قرار می گیرند که به دلیل ارزان قیمت تر بودن نیز در مقایسه با سایر برچسب ها بیشترین میزان فروش را دارند. اما باید به این نکته نیز توجه داشت که این دسته از برچسب های هولوگرامی، در مقایسه با بقیه، امنیت بسیار پایین تری دارند؛ هرچند که قابلیت چاپ و ثبت تمام اطلاعات مربوط به شرکت و حتی شماره سریال کالا را دارا می باشند اما احتمال جعل و کپی برداری از آن ها نیز بیشتر است.

 

هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی

هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی، به دلیل شیوه متفاوت طراحی و چاپ آن ها، در چند لایه از صفحات مخصوص هولوگرام چاپ می شوند که با استفاده از روش ها و دستگاه های ویژه می توان تمام اطلاعات و تصاویر ثبت شده در آن ها را به وضوح مشاهده کرد.

تکنولوژی به کار رفته در طراحی و جای دادن اطلاعات کالا و همچنین نام و لوگوی برند هر شرکت در هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی اختصاصی آن، این دسته از هولوگرام ها را به یکی از بهترین و ایمن ترین انواع برچسب های هولوگرامی تبدیل کرده است که صاحبان شرکت های تولیدی می توانند با خیال آسوده برای اطمینان از عدم جعل محصولات خود از آن استفاده کنند. از سوی دیگر، به دلیل چند لایه بودن این نوع از هولوگرام ها، امکان جعل و کپی برداری از آن ها بسیار سخت و تقریبا غیر ممکن است.

 

هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی
                                                                                هولوگرام های دو بعدی و سه بعدی

هولوگرام های طرح مخفی

دسته دیگری از برچسب های هولوگرام برای شرکت های تولیدی، انواع مخفی آن است که در دسته هولوگرام امنیتی درجه بالا طبقه بندی می شوند. در چنین برچسب هایی، در وهله اول، با یک هولوگرام بسیار ساده روبرو می شوید که شاید با هولوگرام های معمولی هیچ تفاوتی نداشته باشند اما پس از تاباندن اشعه یو وی و یا حتی اشعه لیزر به آن ها، متوجه خواهید شد که طرحی کاملا خاص و منحصر به فرد در آن نهفته است.

طرح ایجاد شده بر روی هولوگرام های طرح مخفی، بر اساس درخواست شرکت های تولیدی مختلف متفاوت بوده و نوعی امضا و اثر منحصر به فرد برای آن شرکت به حساب می آید.

 

هولوگرام های دارای QR کد

می دانید که امروزه QR کد یکی از ابزار های الکترونیکی کاربردی برای تضمین اصالت کالاهایی است که خریداری می کنیم؛ تلفیق این کد با هولوگرام و ثبت QR کد مربوط به هر کالا بر روی برچسب هولوگرامی آن، می تواند امنیت بسیار بالایی را برای آن محصول یا کالا فراهم نماید.