شرکت حریر ترمه آریا

معرفی انواع دستمال کاغذی

14 ژوئن
انواع دستمال کاغذی

معرفی انواع دستمال کاغذی

برای حفظ سلامت و پیشگیری از بروز بسیاری از بیماری ها، نظافت فردی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. قطعا بهترین روش برای از بین بردن آلودگی های دست و صورت شستن آن ها است. اما در برخی از مواقع ممکن است دسترسی به آب وجود نداشته باشد. در گذشته افراد هنگامی که به آب دسترسی نداشتند. از دستمال های پارچه ای برای تمیز نمودن دست و صورت خود استفاده می کردند. با توجه به اهمیت لطافت و کیفیت دستمال پارچه ای مورد استفاده، قطعا هزینه نسبتا زیادی باید جهت تهیه آن ها پرداخت می شد. بنابراین خرید دستمال کاغذی جایگزین دستمال های پارچه ای شد. این دستمال ها با قیمت مناسب تر با حفظ کیفیت و لطافت، به صورت یکبار مصرف در اختیار عموم قرار گرفتند. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با اهمیت انتخاب دستمال کاغذی و انواع آن بیشتر آشنا کنیم.

اهمیت انتخاب درست در خرید دستمال کاغذی

امروزه به دلیل کاربرد بسیار بالای انواع دستمال کاغذی، شرکت های مختلفی شروع به تولید این دستمال ها نموده اند. اما نکته قابل توجه در رابطه با تمامی دستمال کاغذی های موجود در بازار این است. آیا تمامی آن ها از کیفیت ایده آل و مناسبی برخوردار می باشند. قطعا خیر. شاید در نگاه اول تمامی این دستمال ها از ویژگی های یکسان برخوردار باشند. اما پس از استفاده نمودن از آن ها به تفاوت کیفیت دستمال ها با یکدیگر پی خواهید برد. مواد اولیه مورد استفاده در تولید انواع دستمال کاغذی بسیار حائز اهمیت می باشند. زیرا این دستمال ها مستقیم با پوست بدن تماس پیدا می کنند. و عدم استفاده از مواد با کیفیت در تولید آن ها می تواند موجب آسیب دیدن پوست شما شود.

ویژگی های دستمال کاغذی با کیفیت

یکی از نکات حائز اهمیت هنگام خرید دستمال کاغذی این است. که چگونه متوجه شویم که دستمال با کیفیتی را خریداری می نماییم. در جواب به این سوال باید گفت که قطعا با توجه به تنوع بالای این دستمال ها، تشخیص بهترین آن ها کار آسانی نخواهد بود. یکی از مهم ترین ویژگی های دستمال کاغذی باکیفیت، میزان لطافت آن است. دستمال هایی که دارای طرح های برجسته و زبر هستند. می توانند پوست شما را اذیت کنند. بنابراین دستمال انتخابی باید از لطافت و نرمی کافی برخوردار باشد. البته این لطافت به معنای نازک بودن دستمال نیست. زیرا دستمال های باکیفیت باید از ضخامت قابل قبول و استانداردی برخوردار باشند. تا هنگام جدا کردن هر کدام از آن ها پاره نشوند. از دیگر نکات حائز اهمیت هنگام خرید این دستمال ها توجه به رنگ آن ها است.

دستمال های سفید بهترین انتخاب می باشند زیرا در تولید آن ها از رنگ های شیمیایی و خطرناک استفاده نشده است. البته بسیاری از برندهای معروف دستمال های رنگی را تولید نموده اند که رنگ موجود در آن ها خطری برای پوست نخواهد داشت. بنابراین انتخاب دستمال کاغذی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

انواع دستمال کاغذی بر اساس کاربرد آن ها

دستمال های کاغذی با توجه به محل استفاده از آن ها به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.

دستمال های سفارشی

این دستمال ها معمولا برای شرکت و یا کمپانی های معتبر و ویژه طراحی و تولید می شوند. تصویر و یا نوشته روی این دستمال ها و بسته بندی آن ها کاملا ویژه و انتخاب شده می باشد. که تنها به منظور معرفی یک کمپانی و یا برند خاص مورد استفاده قرار می گیرند.
دستمال های تبلیغاتی
از آنجایی که تبلیغات در هر کسب و کاری تاثیر بسیار زیادی در میزان شناخته شدن و موفقیت آن دارد. مشاغل مختلف روش های متنوعی را برای انجام تبلیغات مورد استفاده قرار می دهند. یکی از این روش ها استفاده نمودن از دستمال کاغذی تبلیغاتی است. این دستمال ها با برند و یا ویژگی هایی جهت معرفی کسب و کار شما تولید می شوند، که با قرار گرفتن در اختیار عموم توجه آن ها را به کسب و کار شما جلب می نمایند.

دستمال های رستورانی

یکی دیگر از انواع دستمال های کاغذی، دستمال های رستورانی می باشند. که به منظور رعایت بهداشت باید در تمامی رستوران ها و فست فودهای بزرگ و کوچک در اختیار مشتریان قرار داده شوند. از طرفی می توان این دستمال ها را با چاپ نام و آدرس رستوران طراحی و تولید نمود.

دستمال کاغذی شرکتی

این دستمال ها نیز با برند شرکت شما و به زیباترین شکل بسته بندی می شوند و در اختیار شما قرار می گیرند. قطعا استفاده از بسته دستمال با برند شرکت روی میز کنفرانس و یا کارمندان می تواند اهمیت کار شما را به مخاطب نشان دهند.

دستمال کاغذی کیفی

این نوع از دستمال ها نیز با حفظ کیفیت دستمال در ابعاد و تعداد کوچک تر تولید می شوند. که جهت قرار گرفتن در کیف و استفاده شخصی در فضاهای عمومی مانند خیابان، پارک، مترو و … تهیه می شوند.

دستمال های رومیزی

این دستمال ها نیز برای مصارف عمومی و خانگی تولید می شوند، که به صورت جعبه ای و یا بسته بندی نایلونی در تعداد بالا تولید می شوند. شما می توانید انواع جعبه ای آن را با توجه به رنگ دکوراسیون منزل خود تهیه نمایید و یا از انواع اقتصادی (نایلونی یا سافت) آن ها استفاده نمایید.